FutsalInformacja tygodnia

Constract Lubawa Wicemistrzem Polski!

Udało się! Bez patrzenia na poczynania Gliwiczan w Białymstoku, Konstruktorzy wzięli wszystko w swoje ręce. Wygrywając 6:0 z AZS UŚ Katowice, zdobyliśmy po raz drugi z rzędu (w drugim naszym sezonie w Futsal Ekstraklasie) Wicemistrzostwo Polski!

Mecz szybko otworzyli gospodarze bramkami Pedro Pereiry. Kończący swoją przygodę w naszym klubie Portugalczyk zdobył dwa gole po szybkich akcjach zagranicznej czwórki. Kolejne bramki przed przerwą dołożyli Vitinho oraz Ique.

W drugiej połowie przez ponad 10 minut utrzymywał się wynik z pierwszej części. Gospodarze nie mogli sforsować szyków obronnych rywali, a dużo pracy miał Grzegorz Okuniewski. Udało się jednak utrzymać zero z tyłu i dołożyć kolejne dwa trafienia. Najpierw gol Pedrinho na 5:0, a później… Piórkowski show. Pivot Konstruktorów najpierw na pustą bramkę trafił słupek. Później z większej odległości, ale również strzelając na pustę bramkę, nie trafił w bramkę. Chwilę później po dwójkowej akcji z Kaniewskim strzelił gola, pełen sportowej złości po dwóch wcześniejszych niepowodzeniach.

Koniec meczu, wynik 6:0 i srebrny medal! Ogłoszono przy okazji ceremonii medalowej, że z drużyny odchodzą Vitinho, Ique, Pedro Pereira oraz Tomasz Lutecki. Wcześniej z klubem pożegnał się Imanol Chavez Darias.