Constract Lubawa i ŻAK Zbiczno triumfują w turnieju o Puchar Kopernika!

Zakończył się ostatni turniej organizowany w ramach projektu „Puchar Kopernika SMS-KSC”. Projekt jest zadaniem realizowanym wspólnie przez SMS Kurzętnik i Constract Lubawa. Zadanie współfinansuje Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Głównym celem projektu jest promocja przyszłorocznej 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Podobnie jak w turnieju piłkarskim, który odbył się w Kurzętniku, w Lubawie obejrzeliśmy równolegle rozgrywany turniej dziewcząt i chłopców. Rywalizacja grupowa toczona była na dwóch halach – w Lubawie i w Byszwałdzie. Faza finałowa odbyła się Lubawie. Rywalizację dziewcząt wygrała drużyna ŻAK Ann-Zdrowie Zbiczno, która w finale pokonała SMS Kurzętnik po rzutach karnych. Rywalizację chłopców zdominował i wygrał zespół Constractu Lubawa, który w finale pokonał APK1 Kartuzy.

Wielkie słowa wdzięczności kierujemy do Urzędu Marszałkowskiego za przyznanie nam realizacji zadania. Podziękowania kierujemy także do rodziców, którzy bardzo zaangażowali się w organizację turnieju. Dziękujemy również wszystkim zespołom uczestniczącym turnieju, szczególnie że w okresie dużej zachorowalności kompletowanie zespołów było prawdziwym wyzwaniem. Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *