Futsalowa karuzela kręci się na dobre. Liga ruszyła w zeszłym tygodniu, a kolejny pojedynek zbliża się wielkimi krokami. Powołania do swoich reprezentacji otrzymali Sebastian Grubalski i Jakub Raszkowski. Rozlosowano również pary 1/16 Pucharu Polski. Takie o to wydarzenia towarzyszyły nam przez cały tydzień.

Zacznijmy od początku. Przed zespołem Constractu kolejne ligowe wyzwanie tym razem będzie to wyjazd do Gniezna. Jak doskonale pamiętamy to właśnie rywale z pierwszej stolicy postawili największy opór w pierwszej rundzie w meczach rozgrywanych w Lubawie. Na wyjeździe może być jeszcze  trudniej, choć po przeprowadzce do nowej, świetnie wyposażonej hali Gnieźnianie pozbawili się swojego największego atutu – starej , ciasnej, niewygodnej i nieco ponurej hali, w której dotychczas rozgrywali swoje ligowe potyczki. Tam zawsze trzeba było być gotowym na każde rozstrzygnięcie, my zapamiętamy to miejsce jako wyjątkowo trudne do wygrywania. Jakie będą nasze skojarzenia z nowym obiektem, okaże się już w najbliższą niedziele (20.01) . Początek spotkania zaplanowany na godzinę 16:00.

Przechodzimy do niezwykle miłych korespondencji, które dotarły do nas w czasie tego tygodnia. Trener Reprezentacji Polski Błażej Korczyński przysłał powołanie dla Sebastiana Grubalskiego. To powołanie to doskonały dowód na to jak bardzo szanowanym graczem jest Sebastian. Nasz młodzian wraca po długiej i męczącej kontuzji i ma za sobą tylko dwa rozegrane spotkania w przeciągu ostatnich 7 miesięcy, jest jednak na tyle ważną postacią zespołu narodowego, że kiedy tylko jest zdrowy dostaje powołanie.
Druga korespondencja związana jest z powołaniem do Reprezentacji Polski Futsalu U 19  dla Jakuba Raszkowskiego. Jakub również jest jednym z pierwszych wyborów trenera Łukasza Żebrowskiego. Reprezentacja jest na ostatniej prostej przygotowań do turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy.

W 1/16 Pucharu Polski do gry włącza się drużyny Futsal Ekstraklasy i jak pokazuje losowanie to właśnie drużyna z najwyższej ligi będzie rywalem na drodze do awansu do kolejnej rundy tych rozgrywek. Uniwersytet Gdański bo o nim mowa jest zespołem znanym lubawskim sympatykom futsalu. Mierzyliśmy się z ta drużyną zarówno w lidze jak i wcześniejszych edycjach Pucharu Polski. Przed sześcioma laty to właśnie mecz z UG dał nam poczuć bakcyla do futsalu i gry w regularnych rozgrywkach. Tym razem pragniemy bardzo żeby dał nam zasmakować ekstraklasowego poziomu, i pozwolił jeszcze bardziej uwierzyć w to ze jesteśmy na właściwej drodze do tych rozgrywek.

Spotkanie 1/16 odbędzie się w Lubawie 25.11.2019 (piątek) o godzinie 19:00. Już dziś rezerwujcie czas na te piątkowy wieczór z futsalem w najlepszym wydaniu.