Checz Gdynia i Żuri Olsztyn z Pucharem Kopernika! W grudniu turniej futsalowy!

Za nami pierwszy z dwóch akcentów walki o Puchar Kopernika. Znamy już rozstrzygnięcia w turnieju piłki nożnej, który w sobotę rozegrany został w Kurzętniku. Przed nami grudniowy turniej futsalowy.

Na Stadionie Gminnym w Kurzętniku odbyły się rozgrywki w ramach turnieju piłki nożnej o Puchar Kopernika. Współorganizatorami wydarzenia były kluby SMS Kurzętnik i KS Constract Lubawa. W ramach zmagań rozegrano łącznie 30 spotkań! W turnieju dziewcząt zwyciężyły zawodniczki Checz Gdynia, które wyprzedziły drużyny Żaka Zbiczno i Poncio Lidzbark. W turnieju chłopców najlepszy okazał się zespół Żuri Olsztyn, natomiast srebrne i brązowe medale przypadły dwóch drużynom Constractu Lubawa.

Wydarzenie było sporym przedsięwzięciem logistycznym, ale poziom organizacji, który zobaczyliśmy w Kurzętniku jest naprawdę godny podziwu. Z zawodów przeprowadzono transmisję na żywo, mieliśmy gości ze świata sportu oraz przedstawicieli władz, dla wszystkich przygotowany był też ciepły posiłek. Zmagania rozgrywano w kategoriach 2009 i młodsze (dziewczęta) oraz 2013 i młodsi (chłopcy).

Już w grudniu w Lubawie i okolicach rozegrany zostanie turniej futsalowy.

Zadanie „Puchar Kopernika SMS-KSC” jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *