Wyjazdowym spotkaniem w Rudzie Śląskiej po raz drugi z rzędu rozpoczniemy batalię o futsalową elitę w Polsce. Zajmując drugie miesjsce w tabeli uchyliliśmy sobie małą furtkę prowadzącą do bram wymarzonej i chyba już utęsknionej Ekstrakalsy Futsalu. By marzenia mogły stać się rzeczywistością trzeba wykonać 4 długie dziarskie i pewne kroki w kierunku najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Zanim zaczniemy rozmawiać o kolejnych dwóch korkach skupmy się na tych pierwszych. Gwiazda Ruda Śląska to przeciwnik w pierwszych dwóch spotkaniach barażowych. Pierwsze z nich rozegramy w najbliższą niedziele na obiekcie 2 drużyny z I ligi południowej. Nad pytaniem,  jaki to rywal i kto jest faworytem nie będziemy dłużej się zastanawiać, bo wystarczy że wyjdziemy z założenia, że rywal jest trudny, faworyta nie ma i trzeba zagrać na swoim najwyższym poziomi, żeby w Lubawie świętować awans do kolejnej rundy.

Najlepszym potwierdzeniem na poziom i klasę rywale jest fakt, że jest to spadkowicz z Ekstrakalsy z sezonu 2016/2017. Doświadczenie i gra na wysokim poziomie pod dużą presją jest im znana, to tylko potwierdzenie skali trudności czekającego nas pojedynku. Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za naszych futsalistów.